Moto-sport  RSS
Wielkie zakończenie sezonu z Kia Picanto

#zrodlo
Rajd Barbórka Warszawska tradycyjnie już kończy sezon sportów motorowych w Polsce. To jedyne takie wydarzenie, gdzie kierowcy rajdowi, wyścigowi, rallycrossowi oraz startujący w rajdach terenowych mogą zmierzyć się ze sobą na tych samych odcinkach specjalnych. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie również zawodników KIA PLATINUM CUP.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Kajetanowicz pojedzie samochodem klasy WRC!

#zrodlo
Rok temu, tuż po wygraniu Kryterium Asów na ulicy Karowej, kibice jednym głosem krzyczeli „WRC!”, domagając się startów Kajetanowicza w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Nawet on sam nie spodziewał się wtedy, jak wielkich emocji dostarczy nadchodzący sezon. Teraz, po czterech rajdach zakończonych fenomenalnym występem w Rajdzie Hiszpanii, ponownie sprawi kibicom niespodziankę.

Tagi: Aro, WRC
Źródło: moto-przestrzen.pl

Ile zarobił mistrz Polski, czyli o liczbach z sezonu 2018

Sezon KIA PLATINUM CUP 2018 przeszedł już do historii. Mistrzowskie tytuły zostały rozdane, a wraz z nimi nagrody, o które kierowcy walczyli przez cały sezon. O tym ile zarobili w tym roku najlepsi zawodnicy, ile lat ma najmłodszy uczestnik serii oraz m.in. o tym, jak zaciętą rywalizację kierowcy toczą na torze, dowiecie się, czytając poniższy tekst.

Tagi: Aro, Kia
Źródło: moto-przestrzen.pl

Jak Marczyk i Gospodarczyk walczyli o tytuł?

Rywalizacja w klasie drugiej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) od początku sezonu trzymała w wielkim napięciu. Jednym z zespołów biorących udział w walce była Skoda Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. W środowisku krążyły głosy, że Marczyk to ogromny talent i wielka nadzieja polskich rajdów. Ostatecznych wyników poszczególnych zawodów nie spodziewał się jednak chyba nikt.

Tagi: Skoda
Źródło: moto-przestrzen.pl

Oficjalny debiut Nissana na torze Formuły E

W trakcie testów poprzedzających mistrzostwa Formuły E ABB FIA, Nissan oficjalnie zadebiutował na torze i zainaugurował swoją współpracę z Royal Dutch Shell PLC. Zespół Nissan e.dams — obok 10 innych ekip przygotowujących się do startu w wyścigowych mistrzostwach samochodów elektrycznych — przeprowadził trzydniowe testy na torze Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji.

Tagi: Nissan
Źródło: moto-przestrzen.pl

Sezon 2018 przeszedł do historii

Osiemnaście sesji kwalifikacyjnych, dwanaście zaciętych wyścigów i sześć rund wyłoniło mistrza Polski KIA PLATINUM CUP, którym został Konrad Wróbel. Sportowa rywalizacja oraz gala zakończenia sezonu przeszły już do historii, więc warto podsumować, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach.

Tagi: Kia
Źródło: moto-przestrzen.pl

Cupra wyznacza nowy kierunek serii TCR

Ogólnoświatowe wyścigi samochodów turystycznych właśnie wkraczają w nową erę. WSC Technology ogłosiła powstanie nowej serii ETCR, w której wystartują wyłącznie pojazdy elektryczne różnych marek. Pierwsze mistrzostwa odbędą się w 2020 r. CUPRA e-Racer jest pierwszym samochodem turystycznym, który spełnia wymagania potrzebne do wzięcia udziału w mistrzostwach ETCR.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Nowe oblicze motorsportu

Gniazdko, bateria ważąca prawie pół tony i 200 kilogramów suchego lodu w boksie wyścigowym. To tylko niektóre z elementów, które towarzyszą dziś ekipom technicznym na torze i które zmieniają sposób ich wieloletniej pracy. O wyjątkowej transformacji ekstremalnego sportu opowiada inżynier CUPRY Xavier Serra.

Źródło: moto-przestrzen.pl

E-tron FE05 przygotowany na nowy sezon

Już 15 grudnia, w Ad Diriyah w Arabii Saudyjskiej, rozpocznie się nowa era Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Dzięki zwiększonemu zasięgowi elektrycznych bolidów, po raz pierwszy każdy z zawodników pojedzie w całym wyścigu tylko jednym samochodem. Audi ujawnia dziś nowy bolid Audi e-tron FE05, w którym Daniel Abt i Lucas di Grassi po raz kolejny walczyć będą o mistrzowskie tytuły.

Tagi: Audi, ABT, Olej
Źródło: moto-przestrzen.pl

Audi rusza w przyszłość z Formułą E i z DTM

W roku 2019 Audi kontynuować będzie współzawodnictwo w serii wyścigów samochodów elektrycznych. Koncern przedłużył też swe fabryczne zaangażowanie w popularną serię wyścigów aut turystycznych DTM. W sezonie 2017/2018 Audi było pierwszym niemieckim producentem motoryzacyjnym, który stanął na starcie wyścigów Formuły E.

Tagi: Audi
Źródło: moto-przestrzen.pl

Polak w cyklu mistrzostw Hiszpanii F4

16-letni Filip Kaminiarz podpisał profesjonalny kontrakt na starty w pełnym cyklu mistrzostw Hiszpanii Formuły 4 w barwach utytułowanej ekipy Drivex. Leszczynianin ma za sobą dwa udane testy 160-konnego bolidu F4 na torze Albacete oraz wyścigowy debiut podczas drugiej rundy mistrzostw Hiszpanii w Walencji.

Tagi: Mini
Źródło: moto-przestrzen.pl

System szybkiego ładowania akumulatorów

Podczas konstruowania akumulatorów do pierwszego wyścigowego auta Volkswagena z elektrycznym napędem korzystano z doświadczeń inżynierów działu e-Mobilność Volkswagena w Wolfsburgu. W tym samych laboratoriach, w których trwają prace nad rozwiązaniami technicznymi akumulatorów do przyszłych seryjnych modeli I.D.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Ekipa Forda gotowa do najtrudniejszego wyścigu

Kiedy w najbliższy weekend (16-17 czerwca) rozpocznie się 24-godzinny wyścig Le Mans, zespół Ford Chip Ganassi Racing stanie przed największym wyzwaniem. W klasie GTE Pro, w której Fordy GT rywalizują w Le Mans, startuje obecnie 17 najlepszych samochodów GT na świecie i 51 najszybszych kierowców wyścigowych. To oznacza, że są to najsilniej obsadzone zawody, w jakich zespół do tej pory brał udział.

Tagi: Ford, Le Mans
Źródło: moto-przestrzen.pl

Świetne tempo Kajto w końcówce Rajdu

Finałowy etap siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata był bardzo udany dla załogi LOTOS Rally Team. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z dnia na dzień nabierali doświadczenia w swoim pierwszym, wspólnym starcie, dynamicznie zwiększając tempo jazdy.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Kajetanowicz gotowy do startu w WRC-2

W nadchodzący czwartek, 7. czerwca, wystartuje kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajd Sardynii. Do zawodów zgłosiła się cała międzynarodowa czołówka cyklu WRC, wśród których na liście jest polska załoga LOTOS Rally Team.

Tagi: Aro, WRC, Olej
Źródło: moto-przestrzen.pl

Nowy rozdział w dziedzinie aerodynamiki

Wygląd modelu I.D. R Pikes Peak już na pierwszy rzut oka zdradza, że to samochód stworzony do jazdy w ekstremalnych warunkach. Pierwsza wyścigówka Volkswagena wyposażona w napęd wyłącznie elektryczny także pod względem aerodynamiki została opracowana specjalnie pod kątem udziału w najsłynniejszym wyścigu górskim świata.

Źródło: moto-przestrzen.pl

BMW wraca do Le Mans

24 godziny i wielka chwila: w przededniu legendarnego wyścigu wytrzymałościowego w Le Mans we Francji BMW otwiera nowy rozdział historii fascynujących samochodów sportowych. Oczekiwanie na 24-godzinny wyścig w Le Mans jest idealnym tłem dla światowej premiery BMW serii 8 Coupé.

Tagi: BMW, Le Mans
Źródło: moto-przestrzen.pl

Szczepaniak dołączy do Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak utworzą załogę w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Zawodnicy reprezentować będą barwy LOTOS Rally Team i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wezmą udział w co najmniej czterech rajdach kategorii WRC-2. Polacy swoją rywalizację rozpoczną od czerwcowego Rajdu Sardynii (7-10.06.2018).

Źródło: moto-przestrzen.pl

Dziesięć lat Audi Sport customer racing

Audi Sport customer racing świętuje swoje dziesięciolecie. Pierwsza generacja Audi R8 LMS została zaprezentowana w roku 2008, a już w następnym sezonie klienci Audi Sport, którzy zdecydowali się na zakup tego auta kategorii GT3 zdobyli trzy tytuły mistrzowskie. Do dziś, liczba takich sukcesów wzrosła do 52 na całym świecie.

Tagi: Audi, Audi R8
Źródło: moto-przestrzen.pl

Kajetanowicz wystartuje w cyklu WRC

Kajetan Kajetanowicz, wspierany przez wieloletnich partnerów, zainauguruje swój program w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) podczas zbliżającego się Rajdu Sardynii (7-10.06.2018). Trzykrotny i aktualny Rajdowy Mistrz Europy tradycyjnie reprezentować będzie barwy zespołu LOTOS Rally Team.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Audi z sukcesem w wyścigu Formuły E

Lucas di Grassi na pozycji drugiej, a Daniel Abt na miejscu czwartym: podczas swego pierwszego wyścigu Formuły E na ulicach Rzymu, kierowcy Team Audi Sport ABT Schaeffler zaskoczyli widzów swą walecznością. Następna runda serii E-Prix odbędzie się już za dwa tygodnie (28 kwietnia) w Paryżu. Tam również po raz kolejny jako wyścigowa taksówka wystąpi futurystyczne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

Tagi: Audi, ABT, Olej
Źródło: moto-przestrzen.pl

Porsche szybsze od bolidu Formuły 1

Porsche 919 Hybrid w wersji Evo ustanowiło nowy rekord czasu przejazdu po torze Spa-Francorchamps w belgijskich Ardenach. Fabryczny kierowca Porsche Neel Jani pokonał liczącą 7004 m długości pętlę toru, na którym odbywa się Grand Prix Belgii, w ciągu 1:41,770 min.

Tagi: Porsche
Źródło: moto-przestrzen.pl

Porsche nowym producentem w Formule E

10 kwietnia Międzynarodowa Federacja Samochodowa zaakceptowała wniosek Porsche jako producenta startującego w Formule E. Oznacza to, że fabryczny zespół z Weissach może kontynuować prace nad stworzeniem własnego elektrycznego zespołu napędowego.

Tagi: Aro, Porsche
Źródło: moto-przestrzen.pl

Konkurencyjne, choć pechowe

Choć osiągi obydwu załóg podczas tegorocznego Tour de Corse były zgodne z oczekiwaniami zespołu, końcowe wyniki rajdu nie były satysfakcjonujące. Bardzo wysokie tempo na trasach zaliczanych do najtrudniejszych w całym sezonie WRC nie przełożyło się na sukces na mecie rajdu.

Tagi: WRC
Źródło: moto-przestrzen.pl

Wprost z PlayStation na tor wyścigowy

W pełni elektryczny, koncepcyjny samochód “Audi e-tron Vision Gran Turismo” w wyjątkowy sposób zmienia koncepcję elektromobilności w namacalną rzeczywistość. Stworzone pierwotnie wyłącznie na potrzeby wirtualnych wyścigów na PlayStation 4 Audi nabiera realnych kształtów.

Tagi: Audi
Źródło: moto-przestrzen.pl

Trudny rajd na początek sezonu

W Drawsku Pomorskim zakończyła się pierwsza eliminacja Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Dwa 140-kilometrowe odcinki na trasach poligonu okazały się bardzo wyczerpujące dla zawodników i samochodów.

Źródło: moto-przestrzen.pl

C3 WRC w górach Korsyki

Po dwóch rajdach zimowych i jednym rozegranym na trasach szutrowych, zespół Citroën Total Abu Dhabi WRT stanie na starcie pierwszej w tym roku rundy WRC w całości rozgrywanej na asfalcie – Rajdu Francji, organizowanego na Korsyce.

Źródło: moto-przestrzen.pl

Startuje drugi sezon Duster Elf Cup

Podobnie jak w roku ubiegłym, za organizację pucharu odpowiadają: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit oraz Hołowczyc Racing. Nowością w tym sezonie będzie pojawienie się na rajdowych trasach nowej Dacii Duster 2018, która zostanie zaprezentowana podczas najbliższego rajdu.

Tagi: Dacia, Renault
Źródło: moto-przestrzen.pl

Udany debiut nowego e-tron FE05

Audi e-tron FE05 z Lucasem di Grassi za kierownicą, gładko pokonało swe pierwsze kilometry na testowym torze w hiszpańskim Monteblanco. Ten w pełni elektryczny bolid wyścigowy weźmie udział w wyścigach piątego sezonu serii wyścigowej Formuła E, który rozpocznie się w grudniu tego roku.

Źródło: moto-przestrzen.pl

DS E-Tense FE 19 już na torze

Bolid Formuły E nowej generacji został zaprezentowany na torze. DS E-TENSE FE 19 ma za sobą pierwsze kilometry, które pokonał w pobliżu siedziby DS Performance w Wersalu. Próba nie była ścisłym testem – miała raczej charakter demonstracyjny.

Źródło: moto-przestrzen.pl

reklama
Polecamy
Pojedynki kierowców 2018. Gasly zapracował na awans. F1 wystawiła rachunek Hartleyowi

#zrodlo
Pierre Gasly w minionym sezonie zdominował Brendona Hartleya, choć nie obyło się bez kontrowersji. Świetne wyniki Francuza na tle Nowozelandczyka dały mu awans do Red Bull Racing. Ten drugi zderzył się za to z brutalnymi realiami Formuły 1.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Williams nie pozwala zapomnieć o Kubicy. Kolejny materiał poświęcony Polakowi (wideo)

#zrodlo

Williams przedstawił specjalny film, na którym Robert Kubica opowiada o dniu, kiedy ogłoszono jego kontrakt z zespołem na sezon 2019. - To było świetne uczucie - zdradza polski kierowca.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Sainz nie zgadza się z opiniami krytyków. "Punkty nie odzwierciedlają jakości mojej jazdy"

#zrodlo

Carlos Sainz ma za sobą przeciętny sezon w F1. Hiszpan zakończył rywalizację z 53 punktami na koncie i przegrał wewnętrzną walkę z Nico Hulkenbergiem. Uważa jednak, że miejsce w klasyfikacji generalnej nie odzwierciedla jakości jego jazdy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Robert Kubica zdradził kulisy rozmów. Postawił Claire Williams warunek

#zrodlo

- Już na pierwszym spotkaniu z Claire Williams powiedziałem, że jeśli ma jakieś wątpliwości, to nie powinniśmy współpracować - zdradza kulisy rozmów kontraktowych Robert Kubica.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Śmierć Bianchiego wpłynęła na Ricciardo. "Dotknęła mnie bardziej niż myślałem"

#zrodlo

Daniel Ricciardo ma opinię jednego z lepszych kierowców w Formule 1. Australijczyk nie ukrywa, że ogromny wpływ na to jaką jest osobą miała śmierć Julesa Bianchiego w 2015 roku. - Dotknęła mnie bardziej niż myślałem - przyznał Australijczyk.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Gasly nie obawia się Verstappena. "Wiem, że to silny charakter"

#zrodlo

Pierre Gasly nie obawia się roli partnera zespołowego Maxa Verstappena. Holender jest bardzo szybki, a przy tym zadziorny i niepokorny. Gasly dobrze wie, z kim ma do czynienia. - Wiem, że Max ma silny charakter - powiedział.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Andrea Mabellini wygrywa Hyundai i20 R5 Trophy na Monzy

#zrodlo


Hyundai Motorsport zorganizował zawody w ramach Monza Rally Show, pod nazwą Hyundai i20 R5 Trophy. W wydarzeniu wzięło udział kilku utalentowanych kierowców, a walka o zwycięstwo była zacięta. Puchar i 10.000 Euro zgarnął Andrea Mabellini. W czasie Monza Rally Show prywatne zespoły Bernini Rally oraz HMI wystawiły odpowiednio po dwa samochody. Dodatkowo Friulmotor oraz Promo […]

Źródło: rajdy24.pl

Siergiej Sirotkin może trafić do Ferrari. "Dla mnie to świetna opcja"

#zrodlo

Siergiej Sirotkin nie znalazł zatrudnienia w Formule 1 na sezon 2019. Rosjanin może jednak wesprzeć Ferrari. 23-latek z Moskwy miałby pracować w symulatorze. Wcześniej do tej roli przymierzany był Robert Kubica.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Bottas nie obawia się utraty miejsca w Mercedesie. "Jeśli będę zbyt słaby, to odejdę"

#zrodlo

Valtteri Bottas twierdzi, że nie przejmuje się plotkami mówiącymi o tym, że jego miejsce w ekipie Mercedesa zajmie Esteban Ocon. Fin nie myśli o presji. - Jeśli będę zbyt słaby, to stracę miejsce. Taki jest sport - powiedział.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ferrari musi zrobić krok naprzód. Regularność kluczem do pokonania Mercedesa

#zrodlo

Początek roku dawał nadzieję kibicom Ferrari na pokonanie Mercedesa w F1. Ostatecznie włoski zespół po raz kolejny musiał uznać wyższość największego rywala. - Musimy zrobić kolejny krok naprzód - twierdzi Sebastian Vettel, lider stajni z Maranello.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami