Technologie  RSS
Land Rover z dronem rozpoczyna „służbę” w Czerwonym Krzyżu

#zrodlo
Na wyposażeniu austriackiego Czerwonego Krzyża pojawił się Land Rover Discovery Emergency Response Vehicle. Co kryje się pod tą przydługawą nazwą?

Źródło: www.benchmark.pl

Jaki alkomat kupić? TOP 5

Nad zakupem alkomatu zastanowić powinien się każdy kierowca, któremu zdarza się spożywać alkohol, nawet tylko od czasu do czasu. To gadżet, który może uchronić nie tylko przed konsekwencjami prawnymi, ale też uratować zdrowie i życie. Jaki alkomat kupić?

Tagi: Alkohol
Źródło: www.benchmark.pl

Renault tworzy „inteligentną wyspę”

#zrodlo
Czym ma być „inteligentna wyspa” i co z tym wszystkim ma wspólnego firma Renault? Okazuje się, że więcej niż można by przypuszczać.

Tagi: Renault
Źródło: www.benchmark.pl

Co będą mieć wspólnego polskie drukarki 3D z wnętrzami samochodów?

Faurecia jest jednym z kluczowych dostawców części samochodowych (przede wszystkim tych, których na co dzień dotykamy). Zanim dostarczy, musi je jednak opracować i w tym miejscu wchodzi właśnie polski akcent…

Źródło: www.benchmark.pl

Samochód Lexus ES ma cyfrowe lusterka boczne - jakie są korzyści?

#zrodlo
Lexus ES to pierwszy produkcyjny samochód osobowy z nowinką technologiczną, jaką są cyfrowe lusterka boczne. Według japońskiego producenta, wiążą się z nimi rozmaite korzyści. Jakie konkretnie?

Tagi: Lexus
Źródło: www.benchmark.pl

Przyszłość transportu według Mercedesa - oto koncepcyjny van Urabentic

#zrodlo
Mercedes pochwalił się nowym koncepcyjnym pojazdem stworzonym z myślą o poprawie „mobilności” w miastach. To elektryczny, autonomiczny van - Vision Urbanetic.

Tagi: Mercedes
Źródło: www.benchmark.pl

Sypialnia, salon i jadalnia na kółkach - Volvo 360c pokazuje, jak mogą wyglądać auta

Jeśli przyszłość rzeczywiście należy do samokierujących się samochodów, to zapowiada się naprawdę dobrze. Spójrzcie na tylko na koncepcyjny model Volvo 360c.

Tagi: Volvo
Źródło: www.benchmark.pl

Koniec z kłótniami o to, czego słuchać w aucie

Technologia Seperated Sound Zone to bardzo ciekawy pomysł Hyundai-Kia na rozwiązanie problemu związanego z tym, że w samochodzie każdy chce słuchać czegoś innego.

Tagi: Hyundai, Kia
Źródło: www.benchmark.pl

Dlaczego BMW nie wierzy w samokierujące się samochody?

Czy człowiek może przerzucić moralną odpowiedzialność na auto i czy zechce sam na siebie wydać wyrok, pozwalając zadecydować samochodowi, czy ważniejsze jest jego życie, czy życie innej potencjalnej ofiary?

Tagi: BMW
Źródło: www.benchmark.pl

Gorilla Glass ze smartfonów do aut

Jak informuje serwis The Drive, w samochodach sportowych marki Porsche zostanie wykorzystane szkło Gorilla Glass. Dlaczego? Ze względu na liczne atuty, rzecz jasna.

Tagi: Porsche, Smart
Źródło: www.benchmark.pl

Dlaczego Elon Musk zamierza wycofać firmę Tesla z giełdy i dlaczego dopiero teraz?

Elon Musk poważnie zastanawia się nad tym, czy nie powinien wycofać firmy Tesla z giełdy. Wizjoner wymienia liczne korzyści takiej decyzji i wkrótce odbędzie się nawet głosowanie w tej sprawie.

Źródło: www.benchmark.pl

Autonomiczne samochody coraz bliżej Europy

Samochody z technologią jazdy autonomicznej rozwijaną przez Waymo przejechały już w Stanach Zjednoczonych ponad 10 milionów kilometrów. Najwyższy więc czas, by wyjechały na europejskie drogi (i taki też jest plan).

Źródło: www.benchmark.pl

Audi e-tron i nietypowe podejście do lusterek

Audi jest kolejnym producentem, który twierdzi, że wyświetlacze mogą zastąpić lusterka w samochodzie. W jaki sposób? Najnowszy przykład pochodzi z wnętrza elektrycznego SUV-a o nazwie e-tron Quattro.

Tagi: Audi, Olej
Źródło: www.benchmark.pl

BMW M - ujeżdżaliśmy potwory

Mieliśmy przyjemność spędzić cały dzień z samochodami BMW M. Są to wersje wyposażone w wiele rozwiązań technicznych bazujących na doświadczeniach sportowych. Oto nasz film prezentujący w skrócie wrażenia z jazdy tymi supermocnymi potworami z kilkuset konnymi silnikami.

Tagi: BMW
Źródło: www.benchmark.pl

40 tysięcy kilometrów - tyle każdego dnia „robią” autonomiczne samochody Waymo

Łącznie samochody wykorzystujące system jazdy autonomicznej Waymo pokonały już ponad 12,5 miliona kilometrów na publicznych drogach. - „W taki sposób tworzymy najbardziej doświadczonego kierowcę”, mówią przedstawiciele firmy.

Źródło: www.benchmark.pl

Koła, które zmieniają się w gąsienice

Agencja DARPA zaprezentowała najnowsze rozwiązania, które mają poprawiać jakość jazdy po nierównym terenie. Jednym z nich jest technologia Reconfigurable Wheel-Track.

Źródło: www.benchmark.pl

Kitty Hawk Flyer to „latający samochód” rozumiany nieco inaczej

Nie spodziewajcie się w najbliższych latach samochodu, którym będziecie mogli pędzić autostradą, a gdy traficie na korek, to po prostu przelecicie nad nim. „Latający samochód” będzie raczej czymś takim jak Kitty Hawk Flyer.

Źródło: www.benchmark.pl

Volvo zapowiada bezpieczniejsze ciężarówki, m.in. z funkcją zdalnego sterowania

Firma Volvo Trucks zaprezentowała cztery nowe systemy wspomagające pracę kierowcy. Każdy z nich odpowiada za coś innego, ale wszystkie je łączy to, że powstały po to, by zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa.

Tagi: Volvo
Źródło: www.benchmark.pl

Samochody ładowane bezprzewodowo - BMW zwiastuje ich szybkie nadejście

Jeszcze przed końcem tego roku ładowanie bezprzewodowe samochodów z napędem elektrycznym ma być możliwe. Oczywiście z pewnymi (nie da się ukryć - dużymi) ograniczeniami.

Tagi: BMW
Źródło: www.benchmark.pl

Nowy GPS na motocykl - TomTom RIDER 550

TomTom RIDER 550 to nowa nawigacja GPS dla motocyklistów, która ma pozwalać im czerpać maksimum przyjemności z poznawania nowych tras. Możliwości tego urządzenia, trzeba przyznać, są niemałe.

Źródło: www.benchmark.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami